instruktor pilot michal krakowczyk
Instruktor Samolotowy
instr. pil. Michał Krakowczyk

Kapitanie, Twoje doświadczenie mądrością kolejnego pokolenia pilotów...

instr. pil. Michał Krakowczyk - emerytowany pilot liniowy, zatrudniony w przeszłości między innymi przez Polskie Linie Lotnicze LOT pod skrzydłami, których wylatał ponad 10 lat życia. Pilot i kapitan węgierskich linii lotniczych Wizz Air, których maszyny utrzymywał w powietrzu przez ponad dwanaście i pół tysiąca godzin, pilot śmigłowcowy o nalocie 1500 godzin oraz pilot szybowcowy, który na siłach natury utrzymał się w powietrzu przez ponad 1000 godzin.
Instruktor pilot Michał Krakowczyk stanowi tzw. bezpiecznik naszego Ośrodka Szkolenia Pilotów Air4™. Człowiek starej szkoły pilotażu, który zwraca się do młodych pilotów słowami: jeżeli na ziemi uważasz, że jesteś gotowy do lotu na 5, to pamiętaj, że w powietrzu jesteś gotów co najwyżej na 3.
 
Pilota Michała rozpoznasz po marynarce, na klapie której zawsze dumnie zawieszona diamentowa odznaka szybowcowa nr 380 - międzynarodowe odznaczenie cywilne przyznawane szybownikom za dokonania w sporcie szybowcowym.
 
Swój pierwszy lot wykonał w dniu 06.07.1970 r. na szybowcu szkolnym SZD-10 Czapla, natomiast karierę w lotnictwie komunikacyjnym zakończył w dniu 05.07.2019 r., wykonując lot w barwach Wizz Air do lotniska docelowego Katowice Pyrzowice (EPKT), gdzie żegnany był w asyście szpaleru straży pożarnej, mediów i pracowników portu oraz linii lotniczej.
SZYBKI KONTAKT - WYSZKOLENIE

Kontakt z Szefem Szkolenia